זה להיט
רח׳ רחל המשוררת 31 פתח תקווה
טל': 073-7442211   וואצאפ: 058-4405066
שעות פתיחה: ימים א׳-ה׳ 19:00 - 10:30 ו׳ וערבי חג 13:00 - 9:30
עברנו למתכונת אינטרנטית :) הגעה בתיאום מראש בלבד

אנדרואיד: רומים, קיסטום, צריבות, עברית ועדכוני גרסה - שאלות ותשובות • זה להיט

אנדרואיד: רומים, קיסטום, צריבות, עברית ועדכוני גרסה - שאלות נפוצות ותשובות

מה זה בכלל אנדרואיד?

אנדרואיד היא מערכת ההפעלה של גוגל לטלפונים חכמים. היא נמצאת בעיקר בסדרת מכשירי הגלקסי של סמסונג, הONE של HTC, וברוב מכשירי סוני, מוטורולה ו-LG. אנדרואיד נכתבה בקוד פתוח, כך שכל מי שיש לו ידע יוכל לערוך את מערכת ההפעלה כרצונו ולעצוב אותה לפי ראות עיניו. לרוב ניתן למצוא

מה זה רוט? אפשר לפרוץ אנדרואיד כמו אייפון?

רוט היא נתינת האופציה למשתמש להתעסק עם ה"איברים הפנימיים" של מערכת ההפעלה, אין פה קשר להורדה של אפליקציות ומשחקים בתשלום כמו באייפון. עם הרשאות רוט אפשר למשל להסיר פרסומות של גוגל מאפליקציות כאלו ואחרות, להסיר אפליקציות של אורנג'/פלאפון/סלקום או כל מפעיל אחר, או לאפשר שינויים קלים במערכת ההפעלה כמו שינוי האייקון של הסוללה. לרוב הרוט יהיה הצעד הראשון בדרך לרום מקוסטם.

מה זה רום מקוסטם? למה אני צריך את זה?

רום מקוסטם הוא גרסת תוכנה לא רשמית, כזאת שהוכנה ועוצבה ע"י משתמש פרטי או קבוצת משתמשים פרטיים. היתרונות של רום מקוסטם הוא שיפור ניכר בביצועי המכשיר, גרסאות אנדרואיד גבוהות, שיפורים ויזואליים והוספת אופציות ופונקציות חדשות. במכשירים רבים רומים מקוסטים הם הדרך היחידה להשיג עברית בתפריטי המכשיר ולעיתים אך היחידה לקרוא ולכתוב בעברית תקינה. החיסרון ברום מקוסטם הוא שעדכוני מערכת לא יתבצעו באופן אוטומטי. רום מקוסטם יכול להיות "נאמן למקור" ולהראות דומה עד זהה לגרסת התוכנה המקורית של המכשיר ויכול להיות מבוסס על אנדרואיד נקי ושונה מהמקור בתכלית.

המכשיר שלי מאוד איטי ולא סוחב, כל הזמן נתקע, מה אפשר לעשות?

תמיד אפשר לנסות לפרמט אותו (שחזור הגדרות) במידה ויש עליו עומס. במידה וזה לא עובד אפשר לבדוק אופציה של שדרוג גרסא, בד"כ שדרוג לגרסא גבוהה יותר תשפר משמעותית את הביצועים של הטלפון, רום מקוסטם עדיף מהבחינה הזאת. אפשר גם לעשות רוט למכשיר ולהסיר אפליקציות שהן חלק ממערכת ההפעלה שלא צריך (דוגמת האפליקציות של המפעילות הסלולאריות). חשוב מאוד לא למחוק משהו שלא יודעים בדיוק מה הוא!

אין לי עברית במכשיר! מה אני עושה?

יש לך גרסת תוכנה שלא הוטמעה בה השפה העברית. מצב זה קורה כאשר מזמינים מכשיר מחו"ל, מתקינים בבית גרסה לא נכונה או קונים מחנות פרטית מכשיר ללא תשלום נוסף על עברית.

בגרסת אנדרואיד 4.0 ומעלה ניתן לקרוא עברית (הודעה, אתרי אינטרנט) ללא בעיה וניתן להתקין מקלדת על מנת לכתוב בעברית כמו שצריך. ניתן להוריד מקלדות חינמיות רבות בplay store, הנפוצה ביותר היא anysoftkeyboard. סביר להניח שניתן יהיה למצוא רום מקוסטם שיאפשר במכשיר עברית מלאה ולעיתים אף גרסת תוכנה רשמית שתאפשר עברית.

העברית שלי הפוכה! מה עושים?

בגרסת אנדרואיד 2.3 עד 4.0 הסיפור דומה אך העברית תדבק לצד שמאל של המסך, סימני שאלה/קריאה/נקודה יופיעו פתאום בתחילת המשפט וכל מספר בעל יותר מ-2 ספרות ייכתב הפוך. לגרסאות אלה קשה יותר למצוא גרסת תוכנה עם עברית מלאה, אבל רוב רובם של הרומים המקוסטמים יסדרו את עניין העברית ההפוכה.

אי אפשר לקרוא עברית, הכל בג'יבריש!

גרסת התוכנה שלך נמוכה מ 2.3, צריך לעדכן אותה גרסת תוכנה גבוהה יותר.

עדכנתי גרסא ונעלמה העברית / החנות אפליקציות

לפעמים הסינים שצורבים גרסא למכשיר מתעצלים לנטרל את האופציה של עדכון הגרסא, ואז הגרסא החדשה המתעדכנת היא סינית מקורית ודורסת את הגרסא הישנה המותאמת לשימוש בארץ. במצב כזה אין מנוס אלא לצרוב מחדש גרסא בעברית.

Scroll Top